GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Krukor 6811767
*
nr 681 1767
Krukor
1 par, keramik, Höganäs, tidigt 1900-tal, modell 407, höjd: 14
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2011
kl 18:26:17
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höganäs keramik krukor sekelskifte tidigt 1900-tal
-
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:13
*
Krukor
nr 681 1767
Krukor
1 par, keramik, Höganäs, tidigt 1900-tal, modell 407, höjd: 14
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2011 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höganäs keramik krukor sekelskifte tidigt 1900-tal
-
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:13